Big one

Ogres novada uzņēmēju diena 2015

27. novembrī Ogres kultūras centrā norisinājās Uzņēmēju diena, kur pulcējās Ogres novada uzņēmēji un sadarbības partneri, lai novērtētu padarīto un pateiktos viens otram par paveikto gada garumā.

Pasākuma vadītājs Valdis Melderis atgādināja, ka pasākums šogad norisinās jau 6 gadu.

Uzņēmēju dienas rīkošanā piedalījās Ogres novada pašvaldība, Ogres biznesa un inovāciju centrs un Ogres novada uzņēmēju biedrība.
Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, atklājot pasākumu, sveica uzņēmējus un atzina, ka, gatavojoties šai dienai, bija iespēja iepazīties ar daudziem jauniem uzņēmējiem. Šo praksi A.Mangulis noteikti vēlētos arī turpināt un apciemot arī pārējos Ogres novada uzņēmējus. A.Mangulis uzņēmējiem pateicās par ieguldījumu Ogres novadā : „Jūsu pienesums un jūsu idejas un domas, ar kurām mēs kopā varam ļoti lepoties, ir ļoti vērtīgas.”
Ogres novada uzņēmējus sveica arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis, kurš uzsvēra, ka pašvaldības un vietējo uzņēmēju kopējais uzdevums ir vairot pašlepnumu par savu novadu: „Man ir liels prieks redzēt šeit uzņēmējus, kas atbalsta sportu, kultūru un citas jomas.” E.Helmanis uzsvēra, ka nozīmīgi ir veidot labvēlīgu vidi uzņēmējdarbībai novadā.
Ogres uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs Didzis Mizis: „Šodien 2. Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongresā pārrunājām uzņēmēju sadarbību pašvaldībās, reģionos. Novēlu visiem būt tālredzīgiem.”
Ogres novada pašvaldības Atzinības rakstu nominācijā „Gada lielākais uzņēmējs” saņēma SIA “Fazer Latvija”, kurš pēdējā gada laikā ir radījis visvairāk darba vietas un nodarbina visvairāk Ogres novada iedzīvotājus. Šobrīd uzņēmumā strādā 361 darbinieki, no kuriem 144 ir Ogres novada iedzīvotāji.
Atzinības rakstu nominācijā „Gada lielākais nekustamā īpašuma nodokļa maksātājs lauku teritorijā” saņēma SIA “Tilbe”, kurš 2014.gadā ir nomaksājis 6085 eiro nekustamā īpašuma nodoklī.
Nominācijā „Gada lielākais nekustamā īpašuma nodokļa maksātājs Ogres pilsētā” Atzinības rakstu saņēma SIA „Ogres Jumis”, kurš 2014.gadā ir nomaksājis 52 783 eiro nekustamā īpašuma nodoklī.
Ogres novada pašvaldības Atzinības rakstu saņēma SIA „Senlejas” nominācijā „ MVU stabilitāte un izaugsme lauku teritorijā”. Uzņēmums ir radījis 15 darba vietas un šobrīd nodarbina jau 105 darbiniekus.
Savukārt nominācijā „MVU stabilitāte un izaugsme Ogres pilsētā” Atzinības rakstu saņēma SIA „Medeo”, kurš nodrošinājis darbu tik pat darbiniekiem cik iepriekšējā gadā un spējis palielināt vidējo bruto atalgojumu par 120 eiro. Uzņēmums ir regulārs nodokļu maksātājs un pilsētā rūpējas ne tikai par to lai jaunie automobiļi būtu labā darba kārtībā, bet arī par to, lai būtu iespēja apskatīt iespaidīgu kolekciju ar automobiļiem, kas pārvadāja cilvēkus pagājušajā gadsimtā.
Gada jaunā uzņēmēja balvu saņēma Inga Gailīte, kura ir jauna uzņēmēja no Menģeles. Pamatā uzņēmēja ražo dažādas rotaļlietas un rotaslietas, no kurām atpazīstamākā līdz šim ir bijuši no aitas vai govs ādas veidoti „nēģi”. I. Gailīte arī iesaistās Menģeles vides labiekārtošanas projektos.
Kā Gada sociāli atbildīgākais uzņēmējs tika atzīts SIA „Miandum” un tā īpašnieks Didzis Mizis. Ogres novada pašvaldība rīkotajā atbalsta akcijā Čerņigovas iedzīvotājiem saistībā ar militāro konfliktu Austrumukrainā aktīvi iesaistījās arī uzņēmējs D. Mizis, ar kura palīdzību akcijā saziedotās lietas tika nogādātas Ukrainā, Čerņigovā. SIA „Miandum” ir arī aktīvs sporta atbalstītājs Ogres novadā, kurš atbalsta sezonas handbola klubu „Ogre/Miandum”, bērnu handbola komandu, futbola klubu „Ogre” un biedrību „Ogres stils”.
Tika izteikta arī Ogres novada pašvaldības pateicība SIA „Miandum”, Biedrībai “Ģimenes darbnīca”, Ogres novada pensionāru, invalīdu un neredzīgo biedrībai un SIA „Medeko” par ieguldījumu atbalsta akcijā Ukrainas iedzīvotājiem , kura noritēja, Ogres novada pašvaldībai sadarbojoties ar Ogres novada iedzīvotājiem, uzņēmumiem, organizācijām, biedrībām un klubiem. Kopumā tika saziedotas 486 kastes ar mantām un pārtiku.
Pateicība tika izteikta arī „Colgate – Palmolive” profesionālo produktu attīstības vadītājam Baltijas valstīs Mārim Melbārdim, ar kura palīdzību bērni Ukrainā saņēma 1300 zobu pastas un 1200 zobu birstītes.
Par ieguldījumu „Karjeras dienā 2015” pateicības saņēma SIA „Ocafe”, SIA „Čili pica” Ogrē, SIA „Roast”, Inga Gailīte un pašvaldības aģentūra „Ogres Namsaimnieks”.
D.Mizis pateicās visiem, kas iesaistījās 2. Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongresa rīkošanā un pasākuma norisē.
Ogres novada uzņēmēju biedrību ar lielu maisu dažādiem Lielvārdes novadā ražotiem produktiem sveica arī Māris Mālmeisters no Lielvārdes uzņēmēju biedrības.

Pateicību izteica arī bankas. “Swedbank” bankas pārstāvji apbalvoja uzņēmumu SIA “Kūku darbnīca”, kas pēc darbinieku domām “padara pilsētu par mājām”.

Avots: www.ogresnovads.lv