Big one

Ogres novada domes priekšsēdētājs piedalās Ogres novada uzņēmēju biedrības izbraukuma valdes sēdē zemnieku saimniecībā „Galiņi”

1.jūlijā Ogres novada uzņēmēju biedrības (ONUB) izbraukuma valdes sēdē zemnieku saimniecībā „Galiņi” piedalījās arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Arturs Mangulis. Zemnieku saimniecības „Galiņi” saimniece, KS ”Mūsmāju Dārzeņi” valdes priekšsēdētāja un ONUB biedre Edīte Strazdiņa izrādīja saimniecību, apstādītos laukus, pārstrādes iespējas saimniecībā, skaidroja  zemnieku saimniecības vadības principus. ONUB valde un Ogres novada domes priekšsēdētājs Arturs Mangulis pārrunāja arī aktuālos ar uzņēmējdarbību saistītos jautājumus.

ONUB izbraukuma valdes sēde aizsāk jaunu biedrības darba virzienu – iepazīstināt gan biedrības biedrus, gan Ogres novada domes pārstāvjus ar tiem uzņēmumiem, kas Ogres novadā veiksmīgi strādā, attīstās, dod darba vietas un maksā nodokļus.  „Uzņēmējdarbība ir tautsaimniecības asinsrite, tā mēs mēdzam teikt. Bet visticamāk, ne vienmēr līdz galam izprotam, kāda ir uzņēmējdarbības loma sociālās un ekonomiskās stabilitātes nodrošināšanā valstī. ONUB biedri pārstāv ļoti dažādas biznesa jomas, tāpēc iepazīt vienam otru detalizētāk, saprast biznesa detaļas vienmēr ir vērtīgi – vienmēr kaut kas no redzētā un pārrunātā var noderēt arī savā biznesā. Priecājamies, kas domes vadība, atsaucoties uz mūsu aicinājumu, piedalījās šajā apmeklējumā”, saka SIA «TMMetal Baltic» padomes priekššēdētājs un līdzīpašnieks, ONUB valdes priekšsēdētājs Māris Kapusts.

„Es atbalstu un uzskatu par ļoti interesantu un vērtīgu ONUB iniciatīvu apmeklēt Ogres novada uzņēmēju uzņēmumus, iepazīties ar viņu pieredzi, izrunāt aktuālos jautājumus. Piemēram, ar „Galiņiem” un Edīti Strazdiņu šorbīd ļoti nopietni strādājam pie pašpietiekama novada koncepcijas. Strazdiņas kundzes pieredze ar šiem jautājumiem ne tikai Latvijas, bet Eiropas Savienības līmenī, mums ir ļoti noderīga. Un galu galā man pašam bija ļoti interesanti redzēt, kā tad aug un tiek apstrādāti tie dārzeņi, ko ar „Galiņu” vai „Mūsmāju dārzeņu” zīmi pērkam veikalos. Uzskatu, ka mums veidojas ļoti laba un savstarpēju izpratni balstīta sadarbība ar uzņēmējiem”, piebilst Ogres novada domes priekšsēdētājs Arturs Mangulis.

Zemnieku saimniecība „Galiņi” atrodas Ogres novada Madlienas pagastā, tā aizņem 400 ha zemes, kur tiek audzēti praktiski visi Latvijas veikalos nopērkamie dārzeņi – kartupeļi, kāposti, bietes, burkāni, kabači, tomāti, gurķi,sīpoli, selerijas, kāļi, rutki, kartupeļi. Protams, arī salāti, dilles, puravi u.c. Latvijā audzējamas kultūras. „Mēs esam lielākais lauku dārzeņu ražotājs Latvijā, sezonā ik dienas nodarbinām vairāk nekā 50 darbiniekus. „Galiņi” piegādā produkciju visām lielākajām veikalu ķēdēm Latvijā, līgumi ir noslēgti Baltijas līmenī un arī preču piegāde ikdienā notiek gan Lietuvai, gan Igaunijai. Bet, protams, ļoti priecājos, ka mūsu produkti ir lielā cieņā tieši Ogres novadā”,  saka „Galiņu” saimniece Edīte Strazdiņa.

Nākamie Ogres novada uzņēmumu apmeklējumu notiks rudenī, sākot ar septembri.