Big one

M.Kazāka lekcija Ogrē

9.martā no plkst.10.00-12.00 Brīvības ielā 44 (2.stāvā), Ogrē ar lekciju uzstāsies Swedbank galvenais ekonomists Latvijā Mārtiņš Kazāks.

Latvijas ekonomika šļūc uz priekšu: kas notiek un ko (ne)gaidīt?

• Tendences pasaules ekonomikā – kuras valstis aug, kur ir vislielākie riski? Kāda procentu likmju, eiro kursa, izejvielu cenu dinamika ir gaidāma nākamajos gados? Kā tas ietekmēs Latvijas uzņēmējus un mājsaimniecības?
• Migrantu krīze Eiropā – kā tā ietekmēs ekonomiku un kādas ir ģeopolitiskās sekas? Kādas ir iespējas un riski?
• Ekonomiskā situācija Krievijā. Kopš Krimas aneksijas pagājuši jau turpat divi gadi – kādas ir ekonomiskās un ģeopolitiskās sekas? Ko gaidīt turpmāk?
• Latvijas darba tirgus uzsilst un sāk apdraudēt konkurētspēju. Bezdarbs rūk, un iedzīvotāju ienākumi aug, bet patēriņa kāpums joprojām ir piesardzīgs.
• Kreditēšana ir diezgan vārga, un struktūrfondu apguve vēl arvien bremzē – kad investīciju izaugsme kļūs noturīga?
• Ekonomiskā politika ar amnēzijas elementiem – vai 2016. gada budžets ir labs un ilgtspējīgs? Kā risināt valsts budžeta “plānā maciņa” problēmu ilgtspējīgi un gudri?
• Reģionālās atšķirības: kas notiek un ko (ne) gaidīt?

Mārtiņš Kazāks ir ieguvis maģistra un doktora grādus ekonomikā Londonas Universitātē. Viņš ir bijis vecākais ekonomists Latvijas Republikas Finanšu ministrijā, ka arī Londonas Universitātes koledžas Slāvu un Austrumeiropas studiju centra Sociālo zinātņu fakultātes pētnieka palīgs. No 1996. gada līdz 2008. gadam Mārtiņš bija pasniedzējs Rīgas Ekonomikas augstskolā. Laikā no 2006. līdz 2011.gadam viņš bija Stratēģiskās analīzes komisijas biedrs, bet kopš 2014. gada ir Fiskālās disciplīnas padomes biedrs. Kopš 2005. gada novembra Mārtiņš Kazāks ir Swedbank Latvija galvenais ekonomists.

Reģistrēties pasākumam šeit.