Big one

Karjeras nedēļa 2014 Ogres novadā

Ogres novada uzņēmēju biedrība (ONUB) sadarbībā ar Ogres biznesa un inovāciju centru (OBIC) piedalīsies “Karjeras nedēļā 2014”, kas šogad notiks no 13. līdz 17. oktobrim. Karjeras nedēļu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programma sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm. Tās mērķis ir palīdzēt jauniešiem izzināt savas karjeras iespējas, veicināt uzņēmību un motivāciju mācīties un izvēlēties savām spējām, interesēm un iespējām atbilstošu izglītības ceļu un nākamo profesiju,” saka Ogres novada izglītības metodiķis jaunatnes un mūžizglītības jautājumos Rinalds Rudzītis. Šogad Karjeras nedēļa notiks 15 Latvijas novados un pirmo reizi tā norisinās arī Ogres novadā, plānots, ka tās ietvaros jaunieši tiksies ar uzņēmējiem un tādējādi vairos savas zināšanas un izpratni par dažādām profesijām, kā arī varēs padziļināti izpētīt profesionālās un augstākās izglītības piedāvājumus,  vienlaikus arī apzināt savas prasmes un talantus.

ONUB valdes priekšsēdētājs Māris Kapusts uzsver: “Karjeras nedēļa ir lieliska ideja. Tā ir abpusēji izdevīga sadarbības forma gan uzņēmējiem, gan jauniešiem. Uzņēmējiem tā ir iespēja stāstīt par to, kādas profesijas darbinieki ir viņu uzņēmumos, kādas prasmes ir nepieciešamas, kā un kur mācīties profesiju. Mēs labprāt runāsim par to, kam uzņēmējs pievērš īpašu uzmanību, pieņemot jaunus darbiniekus. Ne vienmēr tās ir tikai profesionālās kvalitātes. Tā ir mums arī iespēja pašiem ar savu piemēru arvien vairāk jauniešus iedrošināt uzsākt pašiem savu biznesu. Tas ir grūti, bet aizraujoši! Biedrībā esam vienojušies, ka nebiedēsim jauniešus ar negulētām naktīm un smagiem lēmumiem, kas arī diemžēl ir biznesa ikdiena. Savukārt jauniešiem Karjeras nedēļa dod iespēju nepastarpināti uzzināt informāciju, kas varētu palīdzēt izšķirties par savu nākotnes profesiju.”

ONUB aicina visus Ogres novada uzņēmējus iesaistīties Karjeras nedēļā. Katram ir iespēja iesaistīties trīs veidos:

–        Ziedot savu laiku un kādā no Ogres novada skolām klasē aci pret aci ar jauniešiem runāt par biznesu – savu pieredzi, savām pārdomām, savām, prasībām jaunajiem darbiniekiem,

–        Uzņemt jauniešus pie sevis ražotnē vai pakalpojuma sniegšanas vietā,

–        Ziedot savu laiku vai iesaistīt tajā savus darbiniekus, un sagatavot konkursu jauniešiem par Jūsu biznesu. Šajā gadījumā gan jums jāgādā arī balva!

Lai ONUB un OBIC varētu nodrošināt katram uzņēmējam labāko un atbilstošāko iekļaušanos Karjeras nedēļā, lūdzam aizpildīt šo anketu, atzīmējot savas vēlmes un iespējas.

ONUB valdes loceklis, SIA “Malevss” vadītājs Māris Legzdiņš jau ir iepriekš uzņēmis savā uzņēmumā jauniešus arī Karjeras nedēļas ietvaros: “Šogad atkal gaidīšu jauniešus ciemos. Man ir gan pašam interesanti, gan domāju, jaunieši iegūst daudz jauna. Kur vēl labāka iespēja izstāstīt saviem potenciālajiem darbiniekiem gan to, ko nozīmē izveidot un vadīt biznesu, gan to, ar kādiem izaicinājumiem jāsastopas, kādus produktus ražojam, kādus pakalpojumus sniedzam. Kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas! Tik daudz interesantu lietu! Ticiet vai nē, bet daļa jauniešu nezina, kā ražo un no kā ražo tieši Sierštelles sieru. Tā man būs iespēja viņiem to parādīt.”

Visi ieinteresētie uzņēmēji var saņemt papildus informāciju  zvanot Ogres biznesa un inovāciju centra valdes priekšsēdētājam Uģim Amonam, t.29488367.