Big one

Izsludināta pieteikšanās Zviedrijas Biznesa gada balvai 2015

Latvijā jau septīto gadu norisinās prestižā Zviedrijas Biznesa gada balva, kuras galvenais mērķis ir izcelt veiksmīgus starptautiskas sadarbības un ilgtspējīga biznesa piemērus, kā arī aktualizēt korporatīvās atbildības pret sabiedrību un vidi nozīmīgumu. Pasākums tiek veidots kā ikgadēja diskusiju platforma,  korporatīvo līderu tikšanās vieta un iedvesmas, ideju avots ilgtspējīgas uzņēmējdarbības veicināšanai.

Zviedrijas Biznesa gada balvai var pieteikties vai tikt pieteikts ikviens uzņēmums vai organizācija, kas darbojas Latvijā. Pieteikumu šogad iespējams iesniegt  kādā no trīs kategorijām: „Ilgtspējīgas attīstības balva”, „ Gada korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva” un „Gada jaunais uzņēmējs”.

Pasākumu rīko Zviedrijas vēstniecība un Zviedrijas Tirdzniecības un Investīciju padome.

„Ik gadu augošais pieteikumu skaits mūs priecē, ļaujot domāt, ka uzņēmēji arvien vairāk domā par ilgtspējīgu attīstību. Mēs ceram, ka šī pozitīvā tendence turpināsies arī šogad un īpaši iedrošināt vēlamies jaunās uzņēmējas. Pagājušā gada nogalē publiskotais “Globālais uzņēmējdarbības monitorings” parādīja, ka Latvijas sievietes ir aktīvākās starp jauno uzņēmumu dibinātājām Eiropā un veido 10% no pieaugušo sieviešu skaita. Uzmanības vērts ir arī otrs fakts no pētījuma – no tiem 35% iedzīvotāju, kas spēj saskatīt uzņēmējdarbības iespējas, tikai mazliet vairāk nekā puse jeb 60% uzskata, ka viņiem piemīt nepieciešamās biznesa vadības prasmes. Tas skaidri norāda uz neizmantotā uzņēmējdarbības potenciāla esamību. Mēs ticam, ka Zviedrijas Biznesa gada balva uzņēmējdarbībā un mūsu dalībnieku pieredze var palīdzēt Latvijas iedzīvotājiem likt lietā savas biznesa vadības prasmes, lai valsts tautsaimniecība kopumā varētu attīstīties vēl straujāk, ” saka Zviedrijas Tirdzniecības un Investīciju padomes Latvijā vadītājs Ansis Mūrnieks.

Uzņēmumu pieteikumus iespējams iesniegt līdz 14. septembrim, aizpildot formu „Zviedrijas Biznesa gada balvas 2015” oficiālajā mājas lapā www.swedishbusinessawards.com. Pieteikumus izvērtēs komisija, kurā iekļauti pārstāvji no Zviedrijas vēstniecības, Zviedrijas Tirdzniecības un Investīciju padomes, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Zviedrijas Institūta, Zviedrijas Tirdzniecības kameras, Pasaules Dabas fonda u. c. organizācijām.

Zviedrijas Biznesa gada balvas 2015 pasniegšanas ceremonija notiks šī gada 15. oktobrī. Līdzās Latvijas un Zviedrijas valstu amatpersonu uzrunām un balvu pasniegšanai katru gadu pasākumā uzstājas kāda pasaules līmeņa personība, un šogad tas būs Zviedrijas Gaisa spēku helikoptera pilots un pulkvežleitnants Roberts Karjels. Viņš iedvesmo jauniem izaicinājumiem, spītējot savu spēju apšaubīšanai un bailēm. Pulkvežleitnants sniegs savu redzējumu par to, kā šķietami neiespējamais sadalāms mazākos, secīgi paveicamos darbos, nezaudējot sākotnējo mērķi un tā apmēru.

Sīkāka informācija par pieteikšanos Zviedrijas Biznesa gada balvai 2015 pieejama pa tālruni +371 67828046 vai e-pastu lettland@business-sweden.se